169E busz
A HunyadymWiki wikiből
169E busz | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A számok a végállomástól eltelt átlagos
menetidőt mutatják, percben megadva. |
A budapesti 169E jelzésű autóbusz egy zónázó expressz járat az Örs vezér tere és Pécel, Kun József utca között, mivel csak Pécelen, Rákoscsabán és Rákoskeresztúron áll meg. Kőbányáról a Fehér út – Gyógyszergyári utca – Keresztúri út – Pesti út útvonalon jut el Rákoskeresztúr központjába ugyanúgy, ahogyan a régi 61E, de a Borsó utca és Rákoskeresztúr, városközpont között mindenhol megáll, majd innen a régi 69-es vonalán indul el Pécel felé a Csabai út – Péceli út útvonalon. Pécelen pedig a Pesti út – Rét utca – Állomás utca – Baross utca – Ráday Gedeon tér – Kovács utca – Maglódi út útvonalon éri el a végállomását. Ez a legkeletebbre fekvő végállomás, ahol nappali buszjárata a BKV-nak megáll. A járatot a Budapesti Közlekedési Zrt. üzemelteti.
Tartalomjegyzék |
Járművek
Az új paraméterkönyv[1] bevezetése után (2008. szeptember 6.) a 169E viszonylaton hétfőtől szombatig Ikarus 280-as, Ikarus 435-ös és Volvo 7700A típusú csuklós buszok közlekedtek, míg vasárnap és ünnepnapokon Ikarus 260-as és Ikarus 412-es típusú szóló buszok jártak. De 2008. november 1-jétől megszűnt a vonalon az alacsonypadlós kiszolgálás, így hétfőtől szombatig Ikarus 280-as, Ikarus 435-ös típusú csuklós buszok közlekednek, míg vasárnap és ünnepnapokon Ikarus 260-as típusú szóló buszok járnak a vonalon. A buszokat a BKV Cinkotai garázsa állítja ki.
Történet
Itt csak a 69-es buszcsalád története olvasható. Ha a 61-es buszcsalád története is érdekel, lásd a 161-es busznál
Az 1950-es évek második felében indult el a 69-es buszjárat Rákoscsaba, MÁV-állomás és Pécel, Tanácsház között, aztán útvonalát 1973-ban a Ferihegy útig hosszabbították, majd 1977. augusztus 1-től, a 69-es és a 69A jelzésű autóbuszok az új rákoskeresztúri autóbusz-végállomásról indultak a Rákoscsaba illetve Pécel felé.
1978. közepétől 2008. szeptemberéig a 69-es busz Rákoskeresztúr, városközpont és Pécel, Kun József utca között, míg a 69A Rákoskeresztúr, városközpont és Rákoscsaba, Színes utca között közlekedett[2], de mivel 2008. szeptember 6-tól a 61E három járatra vált szét, és ezek egyike a 169E lett (a másik kettő a 97E és a 261E), ezért útvonala a Keresztúri úton keresztül az Örs vezér teréig hosszabbodott. A 69A-t pedig a 62-es busszal kötötték össze, az új járat viszonylatjelzése 162-es lett.
Útvonala
Örs vezér tere – Pécel, Kun József utca: | Pécel, Kun József utca – Örs vezér tere: |
---|---|
|
|
Megállóhelyek
sz. | megállóhely neve | sz. | átszállási kapcsolatok | intézmények |
---|---|---|---|---|
| <center>Örs vezér tere M+H | <center>25 | Autóbusz: 31, 32, 44, 45, 67, 85, 85E, 97E, 100, 131, 144, 161, 161A, 168E, 174, 176E, 231, 244, 261E, 276E, Volánbusz Villamos: 3, 62, 62A 2-es metró Gödöllői HÉV | Autóbusz-állomás, Metróállomás, HÉV-állomás |
<center>1 | <center>513. utca (tervezett) | <center>∫ | Autóbusz: 67, 97E, 161, 161A, 162, 162A, 176E, 201E, 202E, 261E | |
<center>2 | <center>Borsó utca | <center>24 | Autóbusz: 67, 97E, 161, 161A, 162, 162A, 176E, 201E, 202E, 261E | |
<center>3 | <center>Kis utca | <center>23 | Autóbusz: 97E, 161, 161A, 162, 162A, 176E, 198, 201E, 202E, 261E | |
<center>4 | <center>Bakancsos utca | <center>22 | Autóbusz: 46, 97E, 161, 162, 162A, 198, 201E, 202E, 261E | |
<center>5 | <center>Szent Kereszt tér | <center>21 | Autóbusz: 46, 97E, 161, 162, 162A, 198, 201E, 202E, 261E | |
<center>6 | <center>Rákoskeresztúr, városközpont | <center>20 | Autóbusz: 46, 97E, 98, 146, 146A, 161, 162, 162A, 198, 201E, 202E, 261E, Volánbusz | Autóbusz-állomás |
<center>7 | <center>Szárny utca | <center>19 | Autóbusz: 161, 162, 201E, 202E | |
<center>8 | <center>Szabadság sugárút | <center>18 | Autóbusz: 161, 162, 201E, 202E | |
<center>9 | <center>Lemberg utca | <center>17 | Autóbusz: 161, 201E, 202E | |
<center>10 | <center>Óvónő utca | <center>16 | Autóbusz: 161, 201E, 202E | |
<center>11 | <center>Csaba vezér tér | <center>15 | Autóbusz: 161, 201E, 202E | |
<center>∫ | <center>Czeglédi Mihály utca | <center>14 | ||
<center>12 | <center>Temető utca | <center>∫ | ||
<center>13 | <center>Pöröly utca | <center>13 | ||
<center>14 | <center>Ebergény utca | <center>12 | ||
<center>15 | <center>Rákoscsaba, Színes utca | <center>11 | ||
<center>16 | <center>Pécel, Pesti út 110/112. | <center>10 | ||
<center>17 | <center>Határ út | <center>9 | Autóbusz: Volánbusz | |
<center>18 | <center>Faiskola utcai átjáró | <center>8 | ||
<center>19 | <center>Orvosi rendelő | <center>7 | Autóbusz: Volánbusz | |
<center>20 | <center>Köztársaság tér | <center>6 | ||
<center>21 | <center>Pécel vasútállomás | <center>5 | MÁV | Vasútállomás |
<center>22 | <center>Ráday Gedeon tér | <center>4 | ||
<center>23 | <center>Kossuth tér | <center>3 | ||
<center>24 | <center>Temető utca /Szent Imre körút | <center>2 | ||
<center>25 | <center>Árpád utca | <center>1 | ||
<center>26 | <center>Pécel, Kun József utca | <center>0 |
Külső hivatkozások
Lábjegyzet
|