194-es busz
A HunyadymWiki wikiből
194-es busz | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A számok a végállomástól eltelt átlagos
menetidőt mutatják, percben megadva. |
A budapesti 194-es jelzésű autóbusz Kispest, Határ út és a Gloriett lakótelep között közlekedik. A viszonylatot a Budapesti Közlekedési Zrt. üzemelteti.
Tartalomjegyzék |
Járművek
2001 előtt csak Ikarus 260-as típussal üzemelt a vonal, amíg meg nem érkeztek a Dél-pesti autóbuszgarázsba az új alacsonypadlós Ikarus 412-es járművek, amik átvették a vonalat a régebbi buszoktól egészen 2008-ig. Az új paraméterkönyv bevezetése lehetővé tette a jó öreg Ikarus 260-asok visszatérését.
Kocsikiadás
Hétköznap: 9 Ikarus 260-as és 4 Ikarus 412-es. (Kocsikiadás hétköznap együtt értendő a 199-essel.)
Hétvégén: 3 Ikarus 260-as és 3 Ikarus 412-es.
Útvonal
- Határ út M – Gloriett lakótelep:
- Határ út M vá. – Ady Endre út – Álmos utca – Pannónia út – Kós Károly tér – Pannónia út – Nádasdy utca – Hofherr Albert utca – Katona József utca – Temesvár utca – Kassa utca – Pozsony utca – Méta utca – Besence utca – Közdűlő út – Ipacsfa utca – Tövishát utca – Gloriett lakótelep vá.
- Gloriett lakótelep – Határ út M:
- Gloriett lakótelep vá. – Goroszló utca – Kele utca – Méta utca – Pozsony utca – Kassa utca – Temesvár utca – Katona József utca – Hofherr Albert utca – Nádasdy utca – Pannónia út – Kós Károly tér – Pannónia út – Baross utca – Ady Endre út – Határ út M vá.[1]
Gloriett-busz
2003. szeptember 1-jétől 2007. május 2-áig közlekedett a 194-es mentesítő járata, ami 2004. január 5-étől betért a pesterzsébeti Tesco áruházba. [2] 15–30 percenként közlekedett.
Útvonala
- Határ út – Gloriett lakótelep:[3]
Kispest, Határ út vá. – Határ út – Nagykőrösi út – M5-ös út – Tesco áruház – Tesco áruház – Bekötőút – Szentlőrinci út – Méta utca – Besence utca – Közdűlő út – Ipacsfa utca – Tövishát utca – Gloriett lakótelep vá.
- Gloriett lakótelep – Kispest, Határ út:[4]
Gloriett lakótelep vá. – Goroszló utca – Kele utca – Méta utca – Pozsony utca – Kassa utca – Temesvár utca – Katona József utca – Hofherr Albert utca – Nagykőrösi út – Határ út – Távíró köz – Távíró utca – Üllői út – Ferde utca – Kispest, Határ út vá.
Források
- ↑ Útvonalleírások
- ↑ "Neves" buszok
- ↑ A BKV honlapjának korábbi változata
- ↑ A BKV honlapjának korábbi változata
|