A HunyadymWiki wikiből
250-es busz
|
| 0 – 41
| Kosztolányi Dezső tér vá.
|
|
|
|
|
|
|
| 1 –
| Kosztolányi Dezső tér
|
| – 39
| Bartók Béla út
|
| 2 –
| Vincellér utca
|
| - 38
| Kelenföldi Autóbuszgarázs
|
| 3 -
| Hollókő utca
|
| - 37
| Hungária Biztosító
|
| 4 –
| Ajnácskő utca
|
|
|
|
| 5 – 36
| Dayka Gábor utca
|
| 6 – 35
| Sasadi út
|
| 8 – 34
| Kérő utca
|
| 9 – 33
| Neszmélyi út / Őrmezői lakótelep, Menyecske utca
|
| 10 – 31
| Péterhegyi út / Neszmélyi út
|
| 11 – 30
| Őrmezei út
|
|
| Keserű-ér
|
|
|
|
| – 29
| Gépész utca
|
| 12 -
| Bazsalikom utca
|
| - 28
| Duránci utca
|
| - 27
| Kecskeméti József utca
|
| 13 - 26
| Torma utca
|
| 14 -
| Husáng utca
|
| - 25
| Alabástrom utca
|
|
|
|
| 16 - 23
| Péterhegyi köz / Olajfa utca
|
| 17 - 22
| Kápolna út
|
| 18 - 21
| Ady Endre út
|
|
| Hosszúréti-patak
|
| 19 - 20
| Tordai út
|
| 20 - 19
| Hittérítő út / Tegzes utca
|
| 21 - 18
| Budafok, Vincellér út
|
| 22 - 17
| Kapisztrán utca / Hittérítő út
|
|
| 150-es busz
|
| 24 - 15
| Hír utca
|
| 25 - 14
| Arany János út / Remete utca
|
| 26 - 13
| Szebeni utca
|
|
|
|
| - 12
| Arany János úti lakótelep
|
| 27 -
| Regényes utca
|
| - 11
| Arany János út
|
| 28 -
| Kiránduló utca
|
|
|
|
| 29 - 10
| Kertész utca / Árpád utca
|
|
| 58-as busz (Budapest)
|
| 30 - 9
| Lőcsei utca / Bocskai utca
|
| 32 - 7
| Promontor utca / Víg utca
|
|
|
|
| 33 -
| Mező utca
|
| - 6
| Budafoki temető (141-es busz)
|
| 34 -
| Komló utca
|
| - 5
| Kereszt utca
|
|
|
|
| 35 - 4
| Nagytétényi út / Tóth József utca
|
| 36 - 3
| Városház tér
|
| 37 - 2
| Savoyai Jenő tér
|
| 38 - 1
| Leányka utcai lakótelep
|
| 40 – 0
| Savoya Park vá.
|
A számok a végállomástól eltelt átlagos menetidőt mutatják, percben megadva.
|
A budapesti 250-es autóbusz a Kosztolányi Dezső tér és a Savoya Park között közlekedik. A járatot a Budapesti Közlekedési Zrt. alvállalkozója, a VT-Transman üzemelteti.
Sablon:Fő
A 41-es busz történetét lásd: 150-es busz
A régi 150-es busz történetét lásd: 250A busz
A 250-es busz 2004 nyarán indult a Kosztolányi Dezső tér és Budafok, Törley tér között, a 41-es és 150-es buszok összekötésével.[1]
2008. szeptember 6-án az autóbusz vonalát meghosszabbították a Savoya Parkig.[2]
A vonalon Ikarus 263 autóbuszok, majd 2007-től Volvo-Alfa Localok közlekedtek. A 2008-as paraméterkönyv[2] bevezetésekor MAN SL 223 buszok kezdtek járni a Localok mellett a vonalon.
2009. április 1.-jétől a 250-esen Ikarus 260 és alacsonypadlós Ikarus 412 autóbuszok járnak.
Kosztolányi Dezső tér – Savoya Park:
| Savoya Park – Kosztolányi Dezső tér:
|
- Kosztolányi Dezső tér vá.
- Bocskai út
- Nagyszőlős utca
- Budaörsi út
- Menyecske utca
- Neszmélyi út
- Péterhegyi út
- Egér út
- Bazsalikom utca
- Torma utca
- Péterhegyi út
- Tordai út
- Tegzes utca
- Hittérítő út
- Vincellér út
- Hittérítő út
- Tegzes utca
- Remete utca
- Arany János út
- Regényes utca
- Kiránduló utca
- Kertész utca
- Gádor utca
- Mező utca
- Ferenc utca
- Pannónia utca
- Tóth József utca
- Mária Terézia utca
- Leányka utca
- Kitérő út
- Hunyadi János út
- Feltáró út
- Savoya Park vá.
|
- Savoya Park vá.
- Feltáró út
- Fehérvári út
- Kitérő út
- Leányka utca
- Kossuth Lajos utca
- Tóth József utca
- Temető utca
- Gádor utca
- Kertész utca
- Falka utca
- Arany János út
- Remete utca
- Tegzes utca
- Hittérítő út
- Vincellér út
- Hittérítő út
- Tegzes utca
- Tordai út
- Péterhegyi út
- Alabástrom utca
- Bazsalikom utca
- Kecskeméti József utca
- Duránci utca
- Gépész utca
- Bazsalikom utca
- Egér út
- Péterhegyi út
- Neszmélyi út
- Menyecske utca
- Budaörsi út
- Ajnácskő utca
- Hamzsabégi út
- Bartók Béla út
- Kosztolányi Dezső tér vá.
|
- ↑ A BKV változtatásai 2004-ben
- ↑ 2,0 2,1 A BKV 2008. évi paraméterkönyve
Sablon:Csonk-közlekedés